Budování návštěvnosti

Co udělat pro růst návštěvnosti na webových stránkách nebo eshopech?

Předpoklady úspěchu zvýšení návštěvnosti

Čím více návštěvníků přijde na naše stránky korektními metodami (za použití SEO, SEM praktik), tím vyšší můžeme mít tržby, takto vzniká ve světě známý konverzní poměr.
Rozlišujme vhodné a nevhodné formy inzerce

Nevhodná forma inzerce je zavádějící reklama. Například nevhodně zvolený obrázek nebo zavádějící text na banneru, kterým propagujete nějaké zboží. (Prodáváte ledničky a na baneru máte polonahou slečnu.) Není cílem aby klikalo co nejvíce návštěvníků, ale aby klikali ti co zboží nebo službu opravdu chtějí. V opačném případě e-shop okamžitě opustí, a váš konverzní poměr z této kampaně bude zanedbatelný.

Vybírejte vhodná místa pro reklamu

Vyššího konverzního poměru dosáhnete inzercí na webech, které úzce souvisejí s vámi nabízenými komoditami. Pokud prodáváte kosmetiku inzerujte na komunitním webu s potřebami pro ženy. Vždy inzerujte tam, kde k vašemu zboží mají lidé logicky blízko, nepovažujte za hlavní faktor cenu reklamy a počet zobrazení (impresí).

Sledujte a vyžadujte statistiky návštěvnosti

Ze statistik se dozvíte řadu důležitých věcí - získáte informace o chování zákazníků, víte která stránka je nejnavštěvovanější nebo můžete posuzovat nabídky reklamních agentů. Podle statistik dokážete řídit růst vašeho obchodu s mnohem menšími investicemi než doposud. Vynikající statistikou je Google Analytics. Statistiky návštěvnosti jsou součástí každého námi dodaného eshopu.

Jaké jsou zdroje návštěvnosti?

Vysoká návštěvnost je faktor, který má zásadní vliv na váš obrat. Systematicky návštěvnost zvyšujte ale tím se zvyšují také náklady, které zvyšování návštěvnosti provází. Poradíme vám jak návštěvnost zvyšovat co nejlevnějšími formami.
Výčet základních zdrojů denní návštěvnosti:
  • Opakovaná návštěvnost - Jak neztrácet pracně získané zákazníky?
  • Fulltextové vyhledávače (onpage faktory)
  • PPC reklama - SKLIK, AdWords
  • Zpětné odkazy - Link building
  • Vyhledávače zboží - porovnání cen zboží
  • Bannerové kampaně
  • Microsites - malé produktové stránky

Opakovaná návštěvnost - Jak neztrácet pracně získané zákazníky?

Opakovaná návštěvnost internetového obchodu je návštěvnost tvořená návštěvníky, kteří váš e-shop již dříve navštívili a znovu se vrátili. Je základem každého prosperujícího e-obchodu. Stačí si uvědomit, jak pracné a nákladné je získání každého nového návštěvníka. Proto by byla škoda již získané návštěvníky ztrácet. Udělejte vše proto, aby se jim váš obchod líbil a měli důvod se vracet.

Fulltextové vyhledávače (SEO)

Fulltextové vyhledávače jsou vyhledávače typu Seznam.cz nebo Google. Úspěch je nacházet se na nejvyšších pozicích ve výsledcích vyhledávání na zadaná klíčová slova. Přístupy z vyhledávačů jsou velmi důležité a představují 30-50 % denních návštěvností. SEO je levný a mohutný nástroj e-marketingu a přináší velmi cílené návštěvníky. Nevýhoda je že zejména u nových obchodů se výsledky SEO aktivit promítají se značným zpožděním v řádech 1-5 měsíců - toto souvisí s takzvanými ranky (SRANK, PAGERANK) - tedy hodnocením, které vyhledávače vašim stránkám přidělily.

PPC reklama

Zkratka PPC znamená Pay per Click - plať za klik. Je to forma reklamy, kdy platíte za každý odklik na reklamu.

Zpětné odkazy - Link building

Zpětné odkazy jsou odkazy, které na váš e-shop vedou z různých webových stránek, katalogů diskusních fór, blogů atd. Platí, že čím více kvalitních odkazů vybudujete, tím lépe budou vyhledáče vaše stránky hodnitit.
Je lépe mít 10 kvalitních odkazů, než stovky nekvalitních - zkoumejte každý odkaz, který na stránky vkládáte. Snažte se získat co nejvíce odkazů bezplatnými zápisy do internetových katalogů, výměnou odkazů s přátelskými weby atd.

Vyhledávače zboží - porovnání cen zboží

Vyhledávače zboží jsou speciální portály, které získávají data z internetových obchodů a svým návštěvníkům umožňují rychlé nalezení zboží skrze všechny zaregistrované obchody.
Výhodou na vyhledávačích zboží je to, že zde váš obchod můžete začít propagovat ihned po jeho startu.
Rychlý kontakt:
E: webmaster@regional.cz
M: 607 654 724

www.zdrave-zit.cz - masáže, fasciální a svalová elasticita, funkční strečink, zdravá a pohyblivá páteř